Loading...

Co jsou to varné indukční desky?

Moderní člověk už mívá dávno ve své domácnosti objev jménem varné indukční desky. Ne že by se snad bez nich nedalo žít, https://www.elpatio.cz/indukcni-varne-desky/ mají stále ještě dost konkurentů, kteří odvádějí podobnou práci na tu méně a tu více odlišném principu, ale jde už přece jenom o modernější záležitost, která přináší nejednu výhodu, a je tak stále více těch, kdo právě indukčními deskami oplývají nebo se chystají si tyto pořídit.
Protože tento novodobý typ plotny přináší svému majiteli a uživateli nejednu výhodu. Indukční varné desky
duální vařič


–         se jednoduše dotykově ovládají,

–         automaticky detekují nádobu na vařiči,

–         díky skleněnému povrchu se o ně jednoduše pečuje a z téhož důvodu se i jednoduše čistí,

–         nabízejí několik úrovní ohřevu,

–         mají ukazatel zbytkového tepla,

–         samy se dokážou ochránit před přehřátím,

–         automaticky se vypínají při možné hrozbě jako je odstranění nádoby z varné desky, přetečení nádoby, zapomenutí vypnutí a podobně,

–         mají časovač s pamětí,

–         a oplývají třeba i dětskou pojistkou.
Jedlíci u takových varných indukčních desek ocení existenci tří nebo klidně i šesti varných zón, chudáci a anorektici budou spokojeni s vařičem s varnou zónou jedinou, vybrat si lze i zařízení s flexi zónou, pokud je třeba velký varný prostor. Někomu se na tomto typu plotny zamlouvá, že je kvalitní a komfortní a přitom za rozumnou cenu, někdo ocení, že jde o spolehlivý a bezpečný spotřebič na desítky let, někdo si cení úspory elektřiny, pocitu bezpečí, někomu vyhovuje i to, že za něj tato plotna vlastně i tak trochu myslí a dbá na jeho bezpečí, což klasické sporáky neumí.
prázdná pánev

Jak je jenom skvělé to, že je při ohřevu zahřívána pouze nádoba a nikoliv její okolí! Jak je fajn, že si toto zařízení tuto nádobu samo detekuje, tedy najde, kde přesně má hřát! A jak je fajn pro nemehla, že se ohřev při přetečení nádoby sám zastaví, a jak prospěje osobám nedbalým, když je kontrolka varuje před zbytkovým teplem, dokud varná zóna úplně nevychladne!
A jak jsou konec konců varné indukční desky užitečné i pro sklerotiky! Kteří si mohou do paměti tohoto zařízení nastavit i určité požadované teploty nebo pauzy.
Prostě je to něco, co člověku v kuchyni prokáže dobré služby. Zejména pokud tento umí vařit a má také z čeho.

Co jsou to varné indukční desky?
2.5 (50%)2