Loading...

Podzimní kulturní inspirace

meme-tricka-2-850x130.gif


Ačkoli jsou podzimní procházky, krásné, je pravda, že jakmile se ochladí, mnoho lidí, to ven opravdu neláká. Ale pravdou je, že podzim a nadcházející advent je obdobím, které je mimořádně vhodné pro zajímavé kulturní zážitky.

Že o žádných nevíte? To jsou zase jen výmluvy pro to, abyste zůstali doma pěkně v pohodlí bačkor a tepláků. Ale ruku na srdce, představovali jste si takto svůj život? Zavaleni prací, vařením, úklidem, domácími pracemi, domácími úkoly a dalšími povinnostmi? Pokud jste si upřímně odpověděli, že toto vše rozhodně není smyslem vašeho života, změňte to! Pěkně se oblékněte a vzhůru za kulturou!

A abyste v tom nebyli sami, rozhodli jsme se, že pro vás budeme objevovat mimořádně krásné tipy, ať už to bude hudba, film nebo něco z jiného soudku. Garantujeme vám, že nudit se nebudete.
sál kina

Jděte do divadla

 

Metropol České Budějovice pořádá představení La Fabrika „Bláznivý Petříček“. Příběh lásky mladého muže, který je znuděný všedností a krásné teroristky se odehrává na útěku před policií, rodinami, ale také před životem. Výprava představení je koncipována jako starý filmový ateliér, kterému dominuje automobil s využitím zadních projekcí.


·         Hrají: Tatiana Vilhelmová a Vojtěch Dyk


·         Režie, scénář a výtvarná supervize: Peter Serge Butko


·         Hudba: Roman Holý


·         Pohybová spolupráce: Boris Hybner

 

Navštivte kino

 

Po obrovském zájmu připravila Kasárna Karlín a Greenpeace Česká republika druhé promítání filmu A Plastic Ocean (Plastový oceán).

Režisér a novinář Craig Leeson spolu s rekordmankou ve freedivingu a ekologickou aktivistkou Tanjou Streeter a celým týmem vědců odhalují šokující pravdu o úrovni znečištění a množství plastu v našich oceánech. To, co začíná jako idylický dokumentární film o krásách oceánů, končí alarmujícími záběry plastového podvodního světa. Vstupné je dobrovolné. Film bude promítán v anglickém jazyce s českými titulky.


Každým rokem vzniká 300 milionů tun plastového odpadu. Nutno podotknout, že pokud se situace nezmění, do roku 2050 bychom v oceánech mohli vidět plavat více plastu než ryb. „Plast je nejodolnější materiál, který kdy člověk vyrobil. Každý kousek se v určité formě na naší planetě stále nachází,“ dodává k motivaci vzniku filmu režisér.

 

Oslavujte

 

Již v pořadí sedmý ročník Svatomartinských slavností se uskuteční na Náplavce mezi železničním mostem a Vyšehradskou skálou. 
doma u televize


Dvacet pět českých vinařů představí přímo na svátek sv. Martina svá mladá vína. A k tomu i skvělé občerstvení – zejména pečené husy, martinské rohlíčky a další dobroty. Dobrou správou je, že na své si přijdou i vegetariáni.

No a co dalšího k tomu? Určitě ještě hudba – cimbálová muzika Vonička, Brass Avenue, Tereza Krippnerová & The Masters, Atmasfera a na závěr fireshow Sense Of Fire. Součástí akce je také farmářské tržiště od 8 do 14 hodin.

Podzimní kulturní inspirace
Ohodnoťte příspěvek